środa, 5 września 2018

Sprzedaż sprzętu komputerowego dla szkół - jaka stawka VAT

Sprzedaż tablicy interaktywnej dla przedsiębiorcy odprzedającego go dalej placówce oświatowej nie korzysta z preferencyjnych zasad opodatkowania. Aby je zastosować, dostawa urządzeń musi być dokonana bezpośrednio dla szkoły.


- Spółka (podatnik VAT czynny zamierza sprzedać urządzenia multiboard (tablice interaktywne z komputerem) podmiotowi gospodarczemu, który następnie odsprzeda je placówce oświatowej. Czy spółka może do tej dostawy zastosować zerową stawkę VAT? – pyta czytelnik.

Stosownie do art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT, stawkę podatku w wysokości zero proc. stosuje się do dostaw sprzętu komputerowego.

Czytaj więcej...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.